GreenWind Mimoza Kolonyası; 8 Mart’ın Kokusu, Gizli Aşkın Çağrışımı

Mimoza güzel ve hoş kokulu, sembolik anlamları olan ve muhteşem görünüme sahip bir çiçektir. Mimoza çiçeği gündüzleri açar, gece kapanır. Bu ritim asla şaşmaz. Günün birinde bir bilim adamı; mimoza çiçeğini alıp gün boyu karanlıkta tutuyor, sonra görülüyor ki karanlıkta olsa da mimoza çiçeği gündüze eş değer saatlerde açıyor. Buradan da mimoza çiçeğinin bir biyolojik saati olduğu görüşüne varılıyor. GreenWind kolonyası kimya mühendisleri Ar-ge çalışması yaparken artık yeni öyle bir çiçek özü ve esansı ile çalışmaları gerektiğini, düşündükleri zamanda yapılan araştırmalar sonucunda mimoza çiçeğinin özelliğinden yola çıkarak; altın rengi ile güneşi anımsatan, hoş kokusu ve güzel görüntüsünün altında yatan faydaları ile cilt dostu olan GreenWind kolonyası ile mimoza çiçeğinin birleşiminden hem 8 Mart’ın kokusunu, hem de gizli aşkın çağrışımını bizlerle buluşturuyor.

Her çiçeğin tarihte, mitolojide, geçmişte bir hikayesi vardır; bilir misiniz? Mimoza çiçeğinin hikayesini? Güneşin simgesi olan mimoza çiçeğinin bir Kadın Dayanışmasından Dünya kadınlar Gününün simgesi olma hikayesi; İtalya 1946 yılında ikinci dünya savaşından yıkık dökük çıkmış; insanlar bir coşku, yaşama dair bir umut aramaktalardı. Derken İtalyan Kadın Birliği üyesi olan 3 kadın, toplumun yeniden inşasının “Kadın Dayanışmasına” bağlı olduğunu düşündüler: Teresa Mattei, Rita Montagnana ve Teresa Noce. Üç güçlü kadın, bu yaklaşımlarını sembolize etmesi için bir çiçek seçmeyi teklif ettiler. Sunulan tüm teklifler arasında üç tanesi öne çıktı: Karanfil, anemon ve enfes kokusuyla mimoza çiçeği. Kazanan mimoza çiçeği oldu. Sapsarı renkleri ile neşe saçtığı için (savaşla yıpranan moraller, mimoza çiçeği ile düzelsin diye), Mart’ta çiçek açtığı için (Dünya Kadınlar Gününü sembolize etsin diye), Büyük bir ağaç haline gelene kadar çok fazla emek ve bakım gerektirmediği için (İtalya da mimoza çiçeği gibi hızla kalkınabilsin diye), En önemlisi de aynı kadınlar gibi kırılgan görünümlerinin arkasında güçlü bir karakter barındırdığı için (mimoza çiçeği zor coğrafi koşullarda bile çiçek açabilir).

GreenWind ailesine ne kadar da çok benziyor hikayesi, çünkü bir kadın girişimcinin çıktığı yolda; gece gündüz demeden, yaz kış demeden, kadın girişimcilerin yaşadığı zorlukları arkasında bırakarak fabrikasında kadın istihdamı ile fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırarak, eşsiz mükemmel kadınların ellerinden çıkan kokular. Ne kadar tanıdık değil mi hikayesi 3 kadın, toplumun dayanışması için çıktıkları yolda bütün zorluklara rağmen bir toplumu yeniden inşa ettiler. Bitki Vadisi de çıktıkları yolda kadınlarla dolu. Hem güzel kokuları inşa ettiler hem de bir sürü kadına ayakları üzerinde durabilme imkanı sağlayarak özgüvenli kadınlar olmalarını sağladılar.

GreenWind Mimoza Kolonyasının kapağını açtığınız daha o ilk anda; cildinizde bırakacağı kendine özgü, pudralı, tatlı ve yumuşak kokusunu hissedeceksiniz. Bir kimsenin size bir mimoza çiçeği buketi sunması, dostluk ve sevgi mesajı verdiğini ifade eder. Mimoza çiçeği göze hoş görünün pas parlak görüntüsünden dolayı güneş ışığına ve yaz mevsimine işaret eder. Tüm bunların yanı sıra bu güzel çiçek nezaket, saygı, zarafet, bolluk ve haysiyeti de ifade etmektedir. Bu eşsiz mesajı verebilen çiçeğe ulaşmamız artık GreenWind Mimoza Kolonyaları ile çok daha kolay. Sevdiklerinize hediye etmek için anlamı çok büyük bir hediye.

GreenWind Mimoza Kolonyası ile içinde ki güçlü mimoza kadınını çıkartmaya ne dersiniz? Mimoza kadını isterse bir topluma umut olur, mimoza kadını isterse aşamayacağı hiçbir engel yoktur, mimoza kadını isterse bir güneş gibi aydınlatır etrafını sen Mimoza kadını umutsuzluğa düştüğün o an her daim GreenWind Mimoza Kolonyan yanında. Yapman gereken şey GreenWind Mimoza Kolonyasının kapağını açman ve eline döküp o gücü hissetmen…