MERSİN’DE BİTKİ VADİSİ A.Ş.’DEN 2 DÜNYA MARKASI GREEN WİND VE HAND SEPT


2020 yılında Mersin’de kurulan Bitkivadisi A.Ş., bünyesindeki Green Wind ve Hand Sept olarak iki ayrı markayı dünyaya taşıyor.

- Tesiste en ileri teknolojik araç ve makinelerle günlük 48 bin adet kapasite ile kolonya, dezenfektan ve çeşitli aromatik yağlar üretimi büyük ilgi görüyor.

Tıbbi ve aromatik yağ üretimi sektöründe Bitkivadisi Tıbbi ve Aromatik Yağlar Üretim San. ve Tic. A.Ş. hem yüksek kalite üretim standartlarıyla, hem de geniş ürün yelpazesiyle iş dünyasında emin adımlarla yoluna devam ediyor. 

İKİ MARKA DÜNYADA ÇIĞIR AÇTI

Tıbbi ve Aromatik yağlarda dünyada çığır açan Bitkivadisi Tıbbi ve Aromatik Yağlar Üretim San. ve Tic. A.Ş. Mersin’in Akdeniz ilçesinde 10 bin m² açık 3 bin 300 m² kapalı alana sahip. Şehir merkezine 18 km, Mersin Limanı’na 16 km uzaklıkta kurulmuş olan bir tesis. Tesiste en ileri teknolojik araç ve makinelerle günlük 48 bin adet kapasiteli kolonya, dezenfektan ve çeşitli aromatik yağlar üretimi yapılıyor. Üretim, son sistem depolama ve kalite kontrol birimleri ile en hijyenik koşullarda gerçekleştiriliyor.

BİTKİVADİSİ A.Ş.’NİN ÜRÜN YELPAZESİ ARTARAK GENİŞLİYOR

Mersin’de 2020 yılında kurulan Bitkivadisi Anonim Şirketi, Green Wind ve Hand Sept olarak iki ayrı markayı bünyesinde bulunduruyor. Green Wind markası altında, Limon, Lime limon, mandalina ve portakal çiçeği başta olmak üzere alternatif birçok kokuları üreterek, geniş bir ürün yelpazesini bünyesinde attırarak sürdürüyor. Green Wind, Kolonyaları 50 ML ve 5000 ML arasında değişen ürün seçenekleri ile tüketiciye sunuyor. Hand Sept markası altında ise, El ve Cilt Dezenfektanı olarak 125 ML den başlayıp 30000 ML’e kadar ürün çeşidini tüketicilere sunuyor.

BAŞKAN HÜLYA DOĞMUŞ: “LİDER ŞİRKET OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ”

Başarılı bir kadın yatırımcı ve yönetici olan Bitkivadisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Doğmuş, Mersin’e böyle bir tesisi kazandırmış olmaktan gururunu yaşamayı sürdürdüklerini belirterek, “Bitki Vadisi A.Ş. olarak amacımız bilgi ve deneyim birikimi olan, müşteri memnuniyeti ve sadakatini üst düzeyde tutarak en yüksek verimi almak. Bitkivadisi A.Ş. olarak güvenilir, güçlü, saygın olarak kendi alanında uzman olarak kabul edilen lider bir şirket olma yolunda gururla ve güçlü adımlarla ilerliyoruz. Ayrıca şirketimiz, katılımcı ve geliştirici bir politika izleyerek müşterilerini sektör hakkında doğru bilgilendirerek, filo yönetimi konusunda danışmanlık hizmeti veriyor. Kendi bünyesinde çalışanlarına son derece modern, yenilik ve gelişmelere karşı duyarlı ve izleyici olan bir ortam yaratarak kendilerini geliştirme imkanı sunuyor.” şeklinde konuştu.

ÜRÜN ÇEŞİDİNİ ARTIRIP AVRUPA VE ORTADOĞU PAZARLARINA DA GİRDİK

Bitkivadisi A.Ş'ye ait, Tarsus OSB’de 45 bin m² açık 4 bin 500 m² kapalı alana sahip Tıbbi ve Aromatik Yağlar üretim tesisinin inşaatı tamamlandı. Firma, Aromaterapik yağlar tesisinde lavanta, defne, kekik, nane, biberiye vb. birçok bitkiden oluşan aromatherapy yağ üretmeyi amaçlıyor. Ayrıca yüksek kalite ürün çeşidini arttırarak, Avrupa ve Ortadoğu pazarlarına girmeye başladı. Konusunda uzman ve deneyimli kimyager ve mühendislerden oluşan ARGE merkezi ile, yeni kokular ve yeni ürünler geliştirilmeye yönelik çalışma ve projeler yürütülüyor.

BİTKİVADİSİ A.Ş.’NİN ÜRETİM BELGELERİ DÜNYA ÇAPINDA

Bitkivadisi A.Ş. ISO 14001: Çevre Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 45001: İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemleri, ISO9001: Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 10002: Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 27001: Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, CE: Avrupa'ya Uygunluk gibi dünya çapındaki yüksek kalite ve üretim yapan firmalara verilen belgelere sahip. Bitkivadisi A.Ş. çevreye zararlı olan hiçbir atık üretmeyen tesisi ile gelecek ve doğanın korunması için gerekli tedbirleri gözeterek doğaya saygılı ve titiz bir şekilde üretimini sürdürüyor.