Zeytin Çiçeği Kolonyası; Medeniyetlerin Asırlık Kokusu

 

Zeytin ağacı dünyanın daha ilk yüzyıllarından günümüze kadar medeniyetlerin ortak dili, barış dili, sevgiyi birleştireni, protokollerin hazırlanışında kullanılan simge haline gelmiştir. Zeytin ağacı çiçeği yüz yıllar boyunca devam eden uzun ömürlülüğü ile GreenWind kolonyalarının da laboratuvarlarında kimya mühendislerinin yeni koku arayışlarında asırlardır süre gelen kokusu ve dayanıklılığı ile ilgi odağı olmuştur.

 

Her sabah kahvaltıda sofralarımızın vazgeçilmezi olan ve sofralarımızı güzelleştiren, kokusuna hayranlık duyup elimize ve tenimize sürdüğümüz bir ağacın meyvesinin içinde inanılmaz yaratıcı hikayeler taşıdığını biliyor muydunuz? Bazı kaynakların verilerine göre Dünya üzerinde yetişen ilk ağaç olan Zeytin, güçlü dallarını Antik Mısır’dan Eski Ahit kültürüne kadar uzatır. Bazı mitolojik anlatılar ise daha gerçeküstü yaklaşımlarla Zeytin’i her ağaçtan üstün tutar. Bunun en ünlü örneklerinden birisi olan bir Antik Yunan efsanesinde de anlatılmaktadır. Tez canlılığı, hırsı ve intikamıyla tüm antik dünyaya nam salan savaş Tanrıçası Athena, halkının iyiliği için denizler Tanrısı Posedion ile hiç tartışmasaydı, insanlık için en faydalı ağaçlardan birisi olan, meyvesinin kokusu ve tadı her derde deva olan Zeytin ile acaba hangi zamanda ve nasıl tanışacaktık? Zeus’un ‘’İnsanlık için en faydalı şeyi yapan kavgasında haklıdır.’’ sözünden yola çıkan Athena, mızrağını toprağa sapladığı gibi topraktan zeytin ağacını yarattığı zamandan bu yana, lezzeti ve güzel kokusuyla bizlere ilham veren, daha anlatacağı çok şey olduğunu asırlık gövdeleriyle gözler önüne süren bereketli Zeytin…

 

Mersin’ in Mut ilçesi ülkemizin birkaç zeytin başkentinden birisi. GreenWind markası Mersin’in Mut ilçesinde dağ ve denizin gölgesinde yetişen zeytin çiçeğini, zengin içeriği ile medeniyetlerin asırlık kokusu olarak   evlerimize, iş yerlerimize, günlük hayatımızın her evresine misafir ediyor.  

 

GreenWind Zeytin Çiçeği kolonyası; köklerinden kuvvetli bağı, uzun süre dayanıklı gövdesi ile asırlık olaylara şahitlik etmiş ağacın meyvesinin çiçeği; zengin içeriği ile cilt dostu ve uzun süre kalıcı etkisi, bizlere Bitki Vadisi firmasının gizemli kapılarını aralayıp; başarıya giden kadınların dünyasına götürüyor. Eski medeniyetlerin modern dünyanın gelişimine katkı sağlarken geçtiği mucizevi olayları GreenWind Zeytin Çiçeği kolonyaları ile hissedebilir; olay örgüsünün içerisinde kaybolabiliriz.

 

Akşamüstü güneşinin antik çağ medeniyetlerinin hikayelerine şahitlik eden ışıklarında zeytin ağaçlarından gelen çiçek kokuları daha büyülü bir şekilde anlatılamazdı. GreenWind Zeytin Çiçeği Kolonyası işte tam da bu noktada bizlere; Medeniyetlerin Asırlık Kokusunu zengin içeriği ve süre kalıcılığı ile modern hayatımızın içerisinde nostalji olarak sunuyor.