Menu
Your Cart

Covid-19 Tedbirleri kapsamında kargolama ve sevkiyat sistemlerimiz tamamen hijyenik ve temassız yapılmaktadır.

İade Koşulları

Greenwind Kolonya

İade Koşulları

İptal iade şartları nelerdir?

29188 numaralı Resmî Gazete’de yayımlanan MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ kapsamında iade haklarınız aşağıdaki gibidir;

MADDE 9 – (1) Tüketici, on dört (14) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

“İlk 14 gün içinde ambalajı veya jelatini kesinlikle açılmamış, varsa emniyet bandı kapalı halde, tahrif edilmemiş, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarlarıyla birlikte, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olan ürünler koşulsuz iade edilebilir.

Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.”

İPTAL & İADE

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

İlgili ürünlerin gönderimi gerçekleşmediyse, İletişim sayfasında yer alan iletişim formunu doldurarak iptal talebinizi iletebilirsiniz. Siparişinizin gönderimi gerçekleştiyse, iptal işlemi gerçekleştirilemez. Bu durumda, siparişiniz tarafınıza ulaştıktan sonra iade talebinde bulunabilirsiniz.


Siparişimi ne kadar sürede iade edebilirim?

İade şartlarına uygun olması koşuluyla, yasal cayma hakkı ve iade süresi 14 gündür. Müşteri memnuniyetine yüksek önem veren firmamızda bu süre uzatılarak 30 gün olarak belirlenmiştir. Web sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünleri 30 gün içerisinde iade adresine gönderebilirsiniz.


Ürünü iade koşulları nelerdir?

Ürünlerin tarafınıza tesliminden itibaren 14 gün içinde hiçbir sebep göstermek zorunda olmaksızın cayma hakkına sahipsiniz. Cayma hakkınızı kullanmak için 14 günlük süre içinde telefon, e-posta veya İletişim sayfasında yer alan iletişim formu ile bildirimde bulunulması ve ürünün Mesafeli Satış Sözleşmesi hükümleri çerçevesinde cayma hakkı kullanımına uygun tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması gereklidir.


Ürünü nasıl iade edebilirim?

Hesabım butonundan ‘’Siparişlerim’’ sekmesinde, ilgili siparişinizdeki ürünü/ürünleri ‘’Kolay İade’’ butonuna tıklayarak iade talebinizi iletebilirsiniz. Cayma hakkının kullanılması halinde iade ürün/ürünler Çağrı Merkezimizden alacağınız  anlaşma koduyla Yurtiçi Kargo’ya faturasıyla karşı ödemeli olarak iade edilmelidir. Anlaşmalı kargo ile gönderilmeyen iadelerde, kargo ücreti ALICI’ya aittir.


İade etmek istediğim ürünü hangi adrese göndereceğim?

İade Adresi: BİTKİVADİSİ TIBBİ VE AROMATİK YAĞLAR ÜRETİM SAN. VE TİC. A.Ş
Sarı İbrahimli Mah. Kızılyaka (Küme Evler) No:27/A Akdeniz Mersin


İade ettiğim ürünün bedeli kartıma ne zaman geri ödenir?

İade etmek istediğiniz ürün/ürünler iade adresine ulaşıp talebiniz onaylandıktan sonra ödeme iadesi en geç 1 – 3 iş günü içinde yapılmaktadır. Ödeme iadenizin hesabınıza yansıma süresi bankanızın çalışma prensibine göre farklılık göstermektedir.

.